Haber

Burdur’da İsrail’in Gazze saldırısını protesto edenler İsrail’e tepki gösterdi

İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Burdur’da bir araya gelen sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar, İsrail’e tepki gösterdi.

Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen Kudüs platformu üyesi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, “Soykırıma hayır, Filistin’e destek, Siyonizm’e lanet” ve “Mescid-i Aksa şerefimizdir” yazılı pankartlar açtı.

Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şube Başkanı İbrahim Gün, yaptığı açıklamada, Filistin’in özgürlük sorununda zulme karşı durduklarını söyledi.

İsrail’in bu gece Gazze’yi ağır bir şekilde bombaladığını belirten Gün, Gazze’nin elektrik, su ve internetinin kesildiğini ve saldırı altında olduğunu belirtti.

“Dünyanın gözü önünde soykırım yaşanıyor”

Filistin’deki bombardımanın hiçbir zaman durmadığını vurgulayan Gün, “Gazze uçaklar ve gemilerle bombalanıyor. Dünyanın gözü önünde bir soykırım yaşanıyor. Dünya şimdi müdahale etmezse ne zaman müdahale edecek? Soykırım” dedi. İsrail’in Filistin’de işlediği insanlık suçu vicdan sahibi herkesin sabrını tüketmiştir.” İfadelerini kullandı.

İsrail’in saldırılarını artırdığına dikkat çeken Gün, şöyle konuştu:

“Okulları, hastaneleri bombalayarak kadın ve çocukları katletiyor, zulmünü sürdürüyor. Terörist İsrail yıllardır dünyanın gözü önünde Filistin topraklarında her türlü zulmü ve alçakça eylemleri gerçekleştirdi. İnsan haklarından bahseden Batı Gazze’de gerçekleştirilen İsrail terörüne hiçbir zaman her fırsatta karşı çıkmamıştır.” “Çıkmıyor.”

Grup, İsrail aleyhine tepki sloganları atıp Filistinliler için dua ettikten sonra dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu