Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Finans Merkezi’nin açılışını yaptı

İSTANBUL (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Finans Merkezi ile ilgili olarak, “Bu merkez, üç kıtanın buluşma noktası İstanbul’da yeni bir finans ekosistemi oluşturacak” dedi. terimini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Finans Merkezi, bölgede faaliyet gösteren yerli ve yabancı finans kuruluşlarının faaliyete geçmesiyle birlikte ülkemiz ekonomisine de katkı sağlayacak.” söz konusu.

İstanbul Finans Merkezi’nin uluslararası sermaye transferini kolaylaştıracağını ifade eden Erdoğan, “Tarihte İstanbul nasıl bu ülkenin finans merkeziyse, şimdi de yeniden bu finans merkezi olma görevini üstleniyor, hayırlı olsun.”

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİNE ELEŞTİRİLDİ

“40 yıldır meydanların nabzını tutan bir siyasetçi olarak Allah’ın izniyle sandıkların renginden en ufak bir şüphem yok.” Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini eleştirerek şunları söyledi:

“Batılı tefecilerden 300 milyar dolar dilenmek, her şeyi bedavaya vermek, IMF reçetelerine teslim olmak gibi çirkin vaatlerden bahsetmeye değer bulmuyorum. 300 milyar dolar İngiltere’den getirilecek. Tefecilerle görüştü, anlaştılar, anlaştılar. vaatler verdi burada tam olarak o sözleri söyledi acaba siz böyle bir şeye inanırmısınız olur mu ben 20 yıl başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yaptım dünyanın hiçbir liderinde böyle saçmalık görmedim ne yazık ki , bu zavallının hayatında SSK’sı var SSK’yı mahveden de bu değil mi Savaş Ay yaşıyor Olsaydın millete gösterirdin Hastaneler ne durumdaydı şimdi dünyaya meydan okuyoruz şehir hastanelerimiz.”

senirkent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu