Haber

İçişleri Bakanı: Zonguldak ve Ağrı’da dolandırıcılık operasyonu

Zongludak ve Ağrı merkezli dolandırıcılık operasyonlarında 28 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Zonguldak ve Ağrı’da yürütülen dolandırıcılık operasyonlarında 28 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Zonguldak Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘Banka hesaplarınız FETÖ tarafından ele geçirildi’ diyerek, kamu görevlisi gibi davranarak 3 milyon TL dolandırıcılık yapan bir suç şebekesini tespit etti. Şüphelilere ‘bilgi sistemleri kullanarak nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 6 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 8 şüpheli gözaltına alındı. Bunlardan 6’sı tutuklanırken, 2’si hakkında adli kontrol kararı çıkarıldı.

Ağrı Jandarma Komutanlığı Siber Suçlar Şube Müdürlüğü, sosyal medyada arsa satan, kendilerini savcı olarak tanıtan ve ‘FETÖ sizin adınıza para çekmiş, para göndermeniz gerekiyor’ diyerek yaklaşık 1 milyon TL dolandıran şüphelilerin kimliklerini belirledi. Operasyonlarda 5 farklı ilde suç şebekesine üye 20 şüpheli yakalandı. Yakalananlardan 9’u tutuklanırken, 9’u hakkında adli kontrol kararı çıkarıldı, 2’si ise serbest bırakıldı.

Bakan Yerlikaya, “Operasyonları düzenleyen kahraman Jandarma teşkilatımızı tebrik ediyorum. Vatandaşlarımızı bir kez daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Hiçbir kamu görevlisi sizden para istemez. Böyle bir telefon aldığınızda telefonu kapatın. Mücadelemiz” dedi. Siber suçlara ve dolandırıcılara karşı mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz.”

haber-nazilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu