Klasik

İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Öğrencilerinden Muhteşem Konser

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümü ve kurs öğrencileri muhteşem bir konser verdi. Piyano, keman, klasik gitar, flüt, çello, çello ve bağlama eğitimi alan öğrenciler, klasik batı müziği eserleri ve türküler eşliğinde icralarını gerçekleştirdiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Çalgı Eğitim Müdürlüğü ile kursiyerler güzel bir bahar konseri verdi. Doğu Garajı Kültür Merkezi Gösteri sahnesinde gerçekleştirilen bahar konserinde 50 öğrenci sahne aldı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Çalgı Eğitimi Anabilim Dalı ve kursu öğrencileri piyano, keman, klasik gitar, yarım flüt, çello, çello ve bağlama eğitimi alarak klasik batı müziği eserleri ve türküleri ile seslendirdiler.

GURURLA İZLENDİ

Solo performansın yanı sıra Duo Drio ve Quartet olarak da performans sergileyen öğrenciler, ortak sahne heyecanını yaşadılar. Bar, klasik, romantik ve çağdaş dönemi eserlerinde hissettiren, ünlü kültürel eserlerle keyifli bir akşam geçiren ve eşsiz müzik eşliğinde harika bir konser veren öğrencileri ve aileleri yalnız bırakmadı. Türk Halk Müziği ezgileri. Salonu dolduran aileler unutulmaz bir geceye tanık oldu. Genç sanatçılar yetenekleriyle seyircilerden tam not aldı. Alkışların bol olduğu gecede hem öğretmenler hem de aileler, öğrenci ve çocuklarının performanslarını gururla izledi.

BAŞKAN BÖCEK’TEN SELAMLAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Eğitim Şube Başkanı Sonay Yener, öğrenci ve öğretmenlerin bir yıllık eğitimin ardından konser programıyla performans sergilediğini belirterek, geleceğin müzisyenlerini yetiştirdiklerini söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Müdürü Okan Atila, konser sonunda öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunarak, Önder Muhittin Böcek’e sevgi ve selamlarını iletti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu