Haber

Karabük’te Voleybol Müsabakalarına Katılan Sporcular, Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Saygı Yürüyüşü Gerçekleştirdi

Karabük’te voleybol grup müsabakaları için şehre gelen sporcular, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler anısına antrenörleri ile birlikte “saygı yürüyüşü” düzenlediler.

gençlik ve SporKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen 2023 ANALİG Osman Bayrakdar Dönemi Voleybol Küme Maçları Karabük’te başladı.

10 ilden yarışmalara katılmak için kente gelen 400 sporcu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için antrenörleriyle birlikte saygı yürüyüşü yaptı.

Yenimahalle Spor Salonu’ndan başlayan yürüyüşte sporcular depremde hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu pankartlar taşıdı.

Kemal Güneş Caddesi’nde sona eren etkinlikte konuşan Vali Fuat Gürel, 11 ili etkileyen büyük bir afet yaşandığını hatırlatarak, “Devletimiz ve milletimiz birlik ve beraberlik içinde olmuştur. Vatandaşın acısı çok çabuk dinmiştir. ve artık belli bir aşamaya gelinmiştir.” söz konusu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, ANALIG döneminin 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle ertelendiğini belirterek, “Bugün sporcu konvoylarımızla birlikte hayatını kaybeden 50 bini aşkın vatandaşımız için saygı yürüyüşü düzenledik. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 78 arkadaşımız ve depremzedemiz yaşıyor.” dedi.

Programın ardından sporculardan oluşan takım kültürel çeşitlilik çerçevesinde Safranbolu’ya gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu