Haber

Küçükçekmece’de Genç Kız Gözünden Yaralandı

Burak KESKİNCİ/ İSTANBUL, KÜÇÜKÇEKMECE, 16 yaşındaki Havin Karaoğlan, evinin önünde oturduğu sırada kimliği belirsiz bir tabancadan çıkan kurşunun gözüne isabet etmesi sonucu yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan genç kızın sol gözünü kaybettiği öğrenildi. Anneannesi Müzeyyen Balbal, “Genç kız hayalleri vardı. ‘Hostes olacağım’ dedi” dedi.

Olay, 20 Temmuz Perşembe günü saat 23.30 sıralarında Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana göre; Havin Karaoğlan (16) ile halası Zilan Balbal, evinin önünde otururken iki el silah sesi duyuldu. Kaynağı belirlenemeyen tabancadan çıkan kurşunların bir gözüne isabet etmesi sonucu Havin Karaoğlan yaralandı. Kanlar içinde kalan genç kız, komşuları tarafından kısa sürede hastaneye kaldırıldı. Hastanede çekilen genç kızın tomografisinde kurşunun sol gözünü paramparça ettiği ve içeride kaldığı belirlendi. Sol gözünü kaybeden Havin Karaoğlan’ın çok sayıda ameliyat geçireceği ve ilk ameliyatının dün öğle saatlerinde gerçekleştirildiği belirtildi.

“HAYALLERİ OLDU, HOSTES OLDU”

Babaannesi Müzeyyen Balbal, “Torunum ve kızım burada oturmuş marketten meyve suyu alıyorlar. İki el silah sesi duyuyorlar. Nasıl olduğunu anlamadılar, gözünde cisim bulundu. Daha sonra komşular toplandı. Özel bir hastaneye götürdü. Genç kızın hayalleri vardı. ‘Ben hostes olacağım’ diyordu.” dedi.

Genç kız yaralandığında yanında bulunan Zilan Balbal, “Yeğenim ile kapımızın önünde oturuyorduk. 1-2 dakika oldu oturmadık. Sağdaki bir binadan olduğunu düşünüyoruz. Binadan olduğunu düşünüyoruz, 1-2 el ateş edildi. Yeğenimin her tarafı kanlar içindeydi. Komşumuzun aracıyla özel hastaneye götürdük. Özel hastaneye götürdük. Göz doktoru görmedi, biz de hastaneye getirdik. devlet hastanesi “Kurşun zannediyorlar. Başlığı içeride bırakacaklar. Şu an için hayati tehlikesi olduğuna dair bir şey söylemediler. Ama bir gözü kör, orası kesin. Kurşun içeride” dedi.

POLİS BİR KİŞİ YAKALADI Olayla ilgili çalışma başlatan Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin güvenlik kamerası görüntülerine dayanarak 17 yaşındaki BAE’yi gözaltına aldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

habercelikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu