Haber

Son dakika! Ümit Özdağ: 2. turda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüşmek üzere saat 10.30’da Zafer Partisi Genel Merkezi’ne geldi. Kılıçdaroğlu ve Özdağ yaklaşık 50 dakika görüştü. Görüşmenin ardından kameralar karşısına geçen iki başkan açıklamalarda bulundu.

“GÜZEL SONUÇLAR”

Kılıçdaroğlu, “Bir metin hazırlandı. O metni paylaşacağız. Türkiye’nin geleceği açısından, barışçıl bir ülke olması açısından, Türkiye’nin güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme kavuşması açısından her partiye sorumluluklar düşüyor. Güzel sonuçlar alındı. Size yürekten teşekkür ediyorum, umarım Türkiye çok daha iyi bir atmosferdedir. oyDaha sonra tekrar görüşeceğiz” dedi.

“13 MİLYON MÜLTECİ İLE EKONOMİ DOĞRU HİZEYE YERLEŞTİRİLEMEZ”

Özdağ, “Türkiye’nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın dönüşü. 13 milyonu anavatanına göndermeden ve yenilerinin gelmesini engellemeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değil. Kurtulamayız. 11 milyar dolar harcayarak yoksulluğun önüne geçemiyoruz, kiraların yükselmesini engelleyemiyoruz, sokakların güvenliğini sağlayamıyoruz, “Çocuklarımıza iş bulamıyoruz. 13 milyon mülteciyle bir ülke ekonomisini ve güvenliğini doğru yola koyamaz.”

“KILIÇDAROĞLU İLE ANLAŞMAMIZ VAR”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu