Haber

Yeşil Sol Parti, İzmir’in iki ilçesinde yürüdü: ‘7 Haziran ruhunun ötesini görüyorum’

İZMİR –Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) İzmir İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Karşıyaka ve Alsancak’ta yürüyüş düzenledi.

Karşıyaka Çarşısı girişinde başlayan yürüyüşe Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ve milletvekili adayları katıldı.

Yürüyüş öncesi kısa bir konuşma yapan Garo Paylan, “İzmir’de 7 Haziran ruhunun ötesini görüyorum. O dönemde bile o kadar güçlü değildik. İzmir eskisinden çok daha keyifli, coşkulu ve neşeli. İbrahim buradan gidecek.” Başkan yardımcısı olarak buradayız ama bu da yetmez, “Biz bu bölgeden en az iki milletvekili göndermek istiyoruz” dedi.

ZAFER TARAFINDAN SALDIRI GİRİŞİMİ

Yürüyüşte milletvekili adayları ve Paylan halkı selamlarken, “Biz buradayız, Yeşil Soldayız”, “Faşizme karşı omuz omuza” ve “Jin jiyan azadi” (Kadın, yaşam, özgürlük) gibi sloganlar atıldı. şarkı söyledi

Karşıyaka İskelesi önünde seçim standı kuran Zafer Partisi’liler ile kısa süreli gerginlik yaşandı. Yeşil Sol Parti üyeleri, “kurt” işareti yaparak ırkçı sloganlar atan gruba, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla karşılık verdi.

Yürüyüşün ardından vapurla Alsancak’a geçen kalabalık, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde sloganlar eşliğinde yürüdü. Garo Paylan ve milletvekili adayları esnafı ziyaret ederek bildiri dağıttı. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu